For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 547 : 01.07.2018

Online chess games 5930
Chess tournaments 52

View all included tournaments

Voronezh RUS, 22nd Master Open

Rank SNo.     Name                       Rtg FED Club                                Type Gr  Pts BH. BH. Vict 
   1    4 GM  Kokarev Dmitry            2603 RUS Пензенская Область                            7  51½ 47   5   
   2    7 GM  Stukopin Andrey           2589 RUS Ростовская Область                            7  48  44½  5   
   3   12 GM  Bocharov Dmitry           2576 RUS Новосибирская Область                         7  48  44   5   
   4   23 GM  Matinian Nikita           2496 RUS Саратовская Область                           7  43½ 40   6   
   5   33 IM  Sindarov Javokhir         2449 UZB                                      юн  ин  6½  50½ 46½  5   
   6    8 GM  Timofeev Artyom           2583 RUS Республика Татарстан                         6½  47½ 43½  4   
   7    9 GM  Tiviakov Sergei           2580 NED                                          ин  6½  47  43   5   
   8   11 GM  Chigaev Maksim            2577 RUS Кемеровская Область                          6½  46½ 43½  4   
   9   17 IM  Iljiushenok Ilia          2530 RUS Ханты-Мансийский Автономный Округ —          6½  46½ 43   6   
  10    5 GM  Kryakvin Dmitry           2592 RUS Ставропольский Край                          6½  44  40½  5   
  11    3 GM  Popov Ivan                2608 RUS Москва                                        6  52  47½  4   
  12    1 GM  Maghsoodloo Parham        2638 IRI                                          ин   6  51  46½  4   
  13   22 GM  Gabrielian Artur          2506 RUS Ставропольский Край                           6  50½ 46½  4   
  14   31 FM  Afanasiev Nikita          2460 RUS Москва                                        6  47½ 44   3   
  15   13 GM  Savchenko Boris           2565 RUS Краснодарский Край                            6  47  43   5   
  16   15 GM  Belous Vladimir           2555 RUS Ростовская Область                            6  47  43   3   
  17   28 IM  Pavlov Sergey             2489 UKR                                          ин   6  44½ 41½  4   
  18   10 GM  Volkov Sergey             2580 RUS Республика Мордовия                           6  43  39   4   
  19   26 GM  Potapov Pavel             2491 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ              5½  51½ 48   4   
  20   36 IM  Akash Pc Iyer             2435 IND                                          ин  5½  51  47½  4   
  21    2 GM  Ponkratov Pavel           2622 RUS Челябинская Область                          5½  48½ 44½  4   
  22   30 GM  Kabanov Nikolai           2468 RUS Ханты-Мансийский Автономный Округ —          5½  48  45½  4   
  23   32 IM  Kozionov Kirill           2456 RUS Москва                                       5½  48  45   3   
  24   55 IM  Faizrakhmanov Ramil       2388 RUS Республика Татарстан                         5½  47½ 45   2   
  25   20 IM  Demidov Mikhail           2513 RUS Москва                                       5½  47  42½  4   
  26   69     Makarian Rudik            2343 RUS Москва                               юн      5½  46½ 44   4   
  27   27 IM  Belyakov Bogdan           2490 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ              5½  46½ 43   3   
  28   21 IM  Triapishko Alexandr       2513 RUS Московская Область                           5½  46½ 42½  4   
  29   16 GM  Maiorov Nikita            2533 BLR                                          ин  5½  45  42   3   
  30   38 GM  Dzhumaev Marat            2434 UZB                                          ин  5½  44½ 43   5   
  31   61 FM  Karpenko Artem            2374 RUS Саратовская Область                  юн      5½  44½ 41   4   
  32   43 IM  Drygalov Sergey           2428 RUS Курганская Область                           5½  44  41   4   
  33   18 IM  Tsydypov Zhamsaran        2522 RUS Республика Бурятия                           5½  43  39   4   
  34   19 GM  Korneev Oleg              2517 ESP                                          ин  5½  41½ 38   2   
  35   29 IM  Khanin Semen              2485 RUS Новосибирская Область                        5½  40½ 38   4   
  36   50 FM  Polschikov Alexey         2398 RUS Челябинская Область                          5½  40½ 37½  3   
  37   25 IM  Golubov Saveliy           2493 RUS Московская Область                           5½  39  36   4   
  38   77     Ergeshov Timur            2290 RUS Иркутская Область                    юн      5½  38  36   5   
  39    6 GM  Pridorozhni Aleksei       2589 RUS Ханты-Мансийский Автономный Округ —           5  49  45   3   
  40   70     Nesterov Arseniy          2317 RUS Новгородская Область                 юн       5  48  44   4   
  41   46 FM  Bryakin Mikhail           2407 RUS Саратовская Область                           5  47½ 45   4   
  42   37 IM  Drygalov Andrey           2435 RUS Курганская Область                            5  45½ 43   3   
  43   35 IM  Ulko Jaroslav             2442 RUS Москва                                        5  45  41½  4   
  44   59 FM  Gubajdullin Alexei        2375 RUS Республика Татарстан                          5  44½ 41½  5   
  45   42 FM  Shagbazyan Taron          2429 UKR                                          ин   5  44½ 41   4   
  46   45 GM  Cherniaev Alexander       2417 RUS Архангельская Область                         5  44  41½  3   
  47   24 IM  Khegay Dmitriy            2495 RUS Красноярский Край                             5  44  41   3   
  48   47 FM  Palachev Petr             2405 RUS Самарская Область                             5  43½ 40   3   
  49   81 FM  Murzin Volodar            2268 RUS Московская Область                   юн       5  41½ 38½  3   
  50   58 IM  Provotorov Ivan           2378 RUS Воронежская Область                      врн  5  41½ 38   3   
  51   83 WIM Solozhenkina Elizaveta  F 2258 RUS Ленинградская Область                юн       5  41  38½  4   
  52   14 GM  Moskalenko Alexander      2558 RUS Московская Область                            5  40½ 37½  2   
  53  112     Perov German              2159 RUS Москва                               юн       5  40  37½  5   
  54   66 FM  Pogosyan Stefan           2359 RUS Москва                               юн       5  39½ 36½  3   
  55   60     Bykov Oleg                2375 RUS Московская Область                   юн       5  37½ 35½  4   
  56   64 FM  Malyshev Grigory          2362 RUS Псковская Область                    юн       5  37½ 34½  3   
  57  105     Grachev Alexey            2203 RUS Кемеровская Область                  юн       5  36  34½  4   
  58   40 CM  Gukesh D                  2431 IND                                      юн  ин  4½  51  46   3   
  59   44 IM  Looshnikov Nikolai        2424 RUS Челябинская Область                          4½  48½ 45   3   
  60   57 FM  Tsoi Dmitry               2382 RUS Московская Область                   юн      4½  45½ 42½  3   
  61   51 FM  Anikonov Dmitry           2394 RUS Красноярский Край                            4½  44  40½  3   
  62   48 FM  Rodin Dmitrij             2402 RUS Воронежская Область                      врн 4½  43½ 40   3   
       71 IM  Sergienko Sergey          2315 RUS Воронежская Область                      врн 4½  43½ 40   3   
  64   41 IM  Shinkevich Vitaly         2429 RUS Пермский Край                                4½  41½ 39½  4   
  65   34 IM  Mammadzada Gunay        F 2442 AZE                                          ин  4½  41½ 38½  4   
  66   56     Salemgareev Tagir         2387 RUS Курганская Область                   юн      4½  40½ 39   4   
  67   68 FM  Demianjuk Alexander       2346 RUS Московская Область                           4½  40  38½  4   
  68   53 FM  Shubin Kirill             2391 RUS Санкт-Петербург                      юн      4½  40  38   3   
  69   65 GM  Yagupov Igor              2359 RUS Тульская Область                             4½  39½ 37   4   
  70  126     Kyshtymov Daniil          2032 RUS Иркутская Область                    юн      4½  39  36   3   
  71   62 FM  Yeritsyan Aram            2370 RUS Москва                               юн      4½  39  35½  2   
  72   39 GM  Domogaev Sergey           2433 RUS Тульская Область                             4½  36½ 34   3   
  73   67     Sattarov Bobir            2351 UZB                                          ин  4½  35  32½  4   
  74   78 IM  Kostin Alexey             2282 RUS Воронежская Область                      врн 4½  33  31   4   
  75   85 FM  Najdin Danil              2250 RUS Ростовская Область                           4½  32  30½  4   
  76  128     Yangutov Aleksey          1975 RUS Республика Бурятия                   юн       4  42½ 39½  3   
  77  115     Zaika Daniil              2118 RUS Москва                               юн       4  42  38½  2   
  78  109     German Nikita             2182 RUS Москва                               юн       4  41½ 38½  3   
  79   49 IM  Nozdrachev Leonid         2400 RUS Московская Область                            4  41½ 38½  2   
       99     Odegov Artem              2219 RUS Свердловская Область                 юн       4  41½ 38½  2   
  81   74 FM  Gurvich Vitaly            2305 RUS Москва                               юн       4  41  38   3   
       94     Krivtsov Alexander        2232 RUS Воронежская Область                      врн  4  41  38   3   
  83   98 CM  Tsvetkov Andrey           2220 RUS Москва                               юн       4  40½ 37   3   
  84   80     Maltsevskaya Aleksandra F 2279 RUS Московская Область                   юн       4  39½ 37   4   
  85  113     Volotovsky Kirill         2159 UKR                                      юн  ин   4  39  35½  2   
  86  104 WFM Lysenko Margarita       F 2203 RUS Московская Область                            4  38½ 35½  1   
  87  116     Volkov Roman              2116 RUS Санкт-Петербург                               4  38  35   4   
  88   86 FM  Sargissyan Sargis         2249 ARM                                          ин   4  37½ 35½  2   
  89  107     Khokhlova Daria         F 2198 RUS Сахалинская Область                           4  37  34   2   
  90   79     Egorov Pavel              2282 RUS Брянская Область                              4  36½ 34   3   
  91   73 FM  Murtazin Ruslan           2308 RUS Республика Татарстан                 юн       4  36½ 34   2   
  92   84 FM  Zhitnikov Konstantin      2255 RUS Республика Марий Эл                  юн       4  36  34   2   
  93   52 IM  Peskov Alexsey            2391 UKR Воронежская Область                      ин   4  35½ 32½  1   
  94   87     Parfenov Viktor N.        2247 RUS Смоленская Область                            4  34  31½  2   
  95   54 IM  Lazarov Alexander         2389 RUS                                               4  32  30   4   
  96   90     Ioffe Ilya                2240 RUS Воронежская Область                      врн 3½  47  42½  2   
  97   88 FM  Volovich Vasily           2244 RUS Воронежская Область                  юн  врн 3½  43  39½  1   
  98  127 WCM Sinitsina Anastassia    F 2009 EST                                      юн  ин  3½  40  37   2   
  99   72 FM  Konnov Oleg               2311 RUS Оренбургская Область                         3½  39½ 37   1   
 100  101 FM  Davydov Sergey P.         2213 RUS Оренбургская Область                     вет 3½  37½ 35½  3   
 101  100 FM  Ibadov Dashgyn            2214 RUS Забайкальский Край                           3½  37  35½  3   
 102   96     Shemyakin Valeriy         2229 UKR Республика Крым                      юн  ин  3½  37  34½  2   
 103   91     Kovalenko Sergey          2237 RUS Воронежская Область                      врн 3½  36  33½  3   
 104   92 IM  Dmitriev Igor             2236 RUS Саратовская Область                      вет 3½  34  32½  3   
 105  129     Bedenko Nikita            1967 RUS Московская Область                   юн      3½  30½ 28½  2   
 106   82 FM  Chapurin Alexey V.        2262 RUS                                              3½  30  28   2   
 107  103     Medzinovskiy Petr         2213 RUS                                              3½  29  27   2   
 108  123 WFM Afanasieva Alexandra    F 2069 RUS Москва                               юн      3½  28  26½  3   
 109  117     Thrish Karthik            2111 IND                                      юн  ин   3  37½ 36   1   
 110   89 WIM Schepetkova Margarita   F 2244 RUS Владимирская Область                          3  37  34½  1   
 111   63 FM  Apryshko Gleb             2366 RUS Москва                                        3  36½ 34½  3   
 112  122 CM  Lystsov Leonid            2086 RUS Ставропольский Край                  юн       3  36½ 33½  2   
 113   76 FM  Nazaretyan Tigran         2300 RUS Республика Северная Осетия — Алания           3  35  33   2   
 114   93     Sukhareva Evgeniya      F 2234 RUS Ростовская Область                            3  34½ 33   1   
 115  111 WFM Kochukova Anna          F 2170 RUS Воронежская Область                  юн  врн  3  34½ 31½  2   
 116  102 FM  Geshko Aleksey            2213 RUS Тверская Область                     юн       3  34  32   0   
 117  124     Gasparian Haik            2069 ARM                                          ин   3  33½ 31   1   
 118   97 CM  Mendonca Leon Luke        2228 IND                                      юн  ин   3  32  30½  2   
 119  114     Tatarintsev Egor          2125 RUS Воронежская Область                  юн  врн  3  31  28½  0   
 120  119     Yakimenko Alexander A.    2094 RUS Москва                                   вет  3  24  23   2   
 121  120     Shoboev Dandar            2091 RUS Республика Бурятия                   юн      2½  37  34   2   
 122  110     Klimentov Roman           2180 RUS Воронежская Область                      врн 2½  35  32½  2   
 123  131     Seregina Maria          F 1873 RUS                                              2½  33  31   1   
 124  130     Selifonova Aleksandra   F 1920 RUS Московская Область                           2½  33  30½  1   
 125  125     Gutkovich Polina        F 2046 RUS Самарская Область                    юн      2½  32½ 30½  1   
 126  106 WGM Shaydullina Sandugach   F 2198 RUS Московская Область                            2  30½ 28½  2   
 127  121 AGM Pokhvalit Alexander       2087 RUS Алтайский Край                                2  28  26½  1   
 128  108 CM  Stukan Martin             2183 RUS Москва                               юн      1½  36½ 34   1   
 129  118 WFM Lingur Zalina           F 2101 RUS Саратовская Область                           1  30  28½  1   
 130   95 FM  Martynyuk Elizaveta     F 2229 RUS Москва                                        ½  27½ 26   0   
 131   75 FM  Cherednichenko Dmitrij    2301 RUS Воронежская Область                           0  28  27   0  


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year